Inkontinence není konec světa

Inkontinence je únik moči při zvýšeném tlaku na močový měchýř. Může k ní docházet v řadě různých situací a není výjimkou také únik moči přímo při sexu. Je obecně známo, že inkontinence postihuje častěji ženy, ale nevyhýbá se ani mužům.

Existuje několik typů, vždy se však jedná o nepříjemnou záležitost, která postiženým jedincům způsobuje problémy v běžném životě i řadu nepříjemných momentů při sexuálních aktivitách.

Druhy inkontinencí

  • Stresová inkontinence je způsobená náhlou fyzickou zátěží například při kýchnutím, při kašli, u smíchu, během cvičení nebo při sexu. Tento druh inkontinence je typický pro ženy. Stresová inkontinence nastane, když je oslaben svěrač močového měchýře nebo dojde-li k oslabení závěsného aparátu močové trubice.
  • Urgentní inkontinence je, když se močení snažíme zabránit, ale nejde to. Je to způsobeno špatnou koordinací mezi mozkem a močovým měchýřem. Tato inkontinence je nejčastější u mužů.
  • Funkčně podmíněná inkontinence je závislá na schopnosti nemocného dostat se včas na toaletu. Objevuje se u osob se sníženou pohyblivostí nebo u těch, kdo trpí například Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou.
  • Inkontinence z přetékání je typicky mužským typem. Je způsobena nedokonalým vyprázdněním močového měchýře a nahromaděním moči v penisu. Často bývá příčinou fyziologická překážka, například zbytnění prostaty nebo anomálie v močové trubici.
  • Inkontinence po porodu je způsobena těhotenskými změnami tkání a otokem po porodu. Většinou se po zhojení vše samo upraví. Pokud trvají potíže déle než půl roku, je to známka většího poškození pánevního dna, která se řeší fyzioterapeutickou rehabilitací.
  • Smíšená inkontinence spojuje několik inkontinenčních typů dohromady. Častá je kombinace stresové a urgentní inkontinence.

Léčba a pomůcky při inkontinenci

Všechny druhy inkontinencí jsou nepříjemné, postihují lidi v nejrůznějším věku a někdy i v těch nejnevhodnějších chvílích. Proti inkontinenci je možné se bránit vhodnou léčbou nebo odborným lékařským zásahem. Tam, kde to není momentálně nebo vůbec možné, je vhodné používat pomůcky v podobě inkontinenčních vložek nebo plen.

Léčba úniku moči u žen

U stresové inkontinence, kterou trpí některé ženy, je možné zavést volnou poševní pásku, která úniku moči zamezuje. Tato moderní operace představuje elegantní řešení, ke kterému lékaři přistupují po důkladném vyšetření. Provádí se v epidurální anestezii a hospitalizace v nemocnici trvá několik dní.
c

Prevence proti inkontinenci žen

Víte, že úniku moči můžete jednoduše a přitom velmi efektivně předcházet? Pravidelné procvičování pánevní oblasti celkově zlepšuje kvalitu života ženy, její sexuální prožitky, ale i plodnost a regenerační poporodní procesy. Předchází například bolestem bederní páteře, sestupu rodidel, bolestivé menstruaci a mimo jiné také inkontinenci. Trénink svalů pánevního dna by ženy neměly podceňovat!

Trénovat je možné pomocí cviků, které vám doporučí gynekolog, skvěle vám ale pomohou také některé erotické pomůcky, zejména Venušiny kuličky. Ty se vyrábí v mnoha provedeních a jedinečným způsobem pomáhají jak při zdravotních obtížích, tak zejména při prevenci před nechtěným únikem moči. Umožňují totiž velice efektivně posilovat pánevní dno, které u některých žen často ochabuje. Skvělým cvičením jsou pro ochablé svaly také například orgasmy, při kterých dochází k jejich stahování a povolování. Chraňte své zdraví jednoduchým a navíc příjemným cvičením, úzce spojeným se sexem. Ať již posílíte poševní a pánevní svaly jakkoliv, v konečném důsledku to při milování ocení i váš partner.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se vám také líbit: