Erektilní dysfunkce? Novinkou a nadějí jsou elektromagnetické vlny

Erektilní dysfunkce se krotí rázovou vlnou. Foto: Unsplash

Erektilní dysfunkce nemusí strašit. Podle vědců s ní úspěšně bojují elektromagnetické vlny.

Erektilní dysfunkce, která se definuje jako neschopnost penisu udržet nebo dosáhnout dostatečné erekční tvrdosti k uspokojení sexuálního výkonu, je zdaleka nejčastější mužskou sexuální dysfunkcí a její prevalence rok od roku stoupá. Naštěstí se blýská na lepší časy.

Erektilní dysfunkci se hovorově říká impotence

Díky technologii se vyvinula široká škála fyzikálních diagnostických nástrojů a terapeutických přístupů. Mezi ty typické patří přístroj na měření základních parametrů erekce, systém kvantitativní analýzy tvrdosti erekce, zařízení na hemodynamické testování, přístroj na měření noční erekce, zařízení na testování nervového vedení a tak dále.

V současné době se k metodám léčby řadí především úprava životního stylu, psychoterapie, farmakoterapie, fyzikální terapie a chirurgická terapie. Tedy nejen to. Vědci přišli i na další způsob, jak penis dostat do pozoru.

Terapie rázovou vlnou

Když výzkumníci z Kaohsiung Medical University na Tchaj-wanu 52 mužům jednou týdně a po dobu tří měsíců nabídli bezbolestnou extrakorporální rázovou vlnu neboli ESWT (zkratka pochází z anglického názvu extracorporeal shock wave therapy), zjistili, že dva ze tří pak mohou mít sex, ba co víc. Celých 94 procent z nich dokáže erekci udržet i tři měsíce po terapii – bez toxických vedlejších účinků. Odborníci se tak domnívají, že elektromagnetické vlny zvyšují průtok krve do penisu tím, že podporují tvorbu nových krevních cév.

Vagina se bouří. V létě pozor na vlhké plavky i jízdní kolo

Kolik léčba erektilní dysfunkce stojí?

Při pokusu seděli muži středního věku v magnetickém křesle, zatímco pulzy byly zaměřeny na třísla, stimulovaly a posilovaly svaly spojené s penisem. Toto soukromé ošetření sice vyjde na 3000 liber (v přepočtu zhruba 87 000 korun), ale navzdory vyšším výdajům si za ním akademici stojí. „Tato nová, vzrušující léčba by mohla pomoci velké skupině mužů a celkově je levnější než injekční terapie, která každý rok stojí desetitisíce,“ nechali se slyšet vědci s tím, že se skutečně jedná o neškodnou léčbu.

Menší nepohodlí se rovná pouhému jemnému „bzučení“ během aplikace. „Fascinující je, že nikdo neví, jak přesně to celé funguje, ale funguje to,“ dodali výzkumníci. A přidali další slibné výsledky. Ke konci experimentu byl jeden muž s těžkou erektilní dysfunkcí vyléčen, 14 skončilo s „mírnou až střední“ dysfunkcí.

Na koho se obrátit?

Pokud patříte k těm, kdo s erektilní dysfunkcí mají co dočinění, prvním kontaktním místem je často praktický lékař pro dospělé. Muž se však může obrátit přímo na urologa. Dále se na diagnostice a léčbě obvykle podílí i sexuolog, klinický psycholog či psychoterapeut.

Zdroje: neowaves.com

Foto: Unsplash 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se vám také líbit: